Workshop Inducții Instante – 15-16 Februarie 2014 București

Categorii: Articole

Eugen-Popa-Interview-Sean-Michael-Andrews-Workshop-Inducții-Instante-Bucuresti-

Așa cum v-am obișnuit deja, Asociația Română de Hipnoză vă aduce încă o noutate în materie de hipnoză în România. Pentru prima dată aveți acum șansa să învățați și să practicați Inducții Instante de la Cel mai Rapid Hipnotist din Lume – Sean Michael Andrews. Sean este deja o legendă în lumea hipnozei, el axându-se aproape exclusiv pe perfecționarea tehnicilor de Inducție Instantă iar în experiența sa de aproape 20 de ani în domeniul hipnozei le-a aplicat de mii de ori.

Sean a învățat de la cei mai buni, Gil Boyne, Ron Eslinger, Gerald Kein fiind doar câțiva dintre ei. Când a început să practice hipnoza, nu era nici pe departe un expert în Inducții Instante dar asta nu l-a dat înapoi ci dimpotrivă, l-a ambiționat să practice și mai mult și a dorit să devină cel mai rapid hipnotist din lume. În unul dintre multele sale video demonstrative pe care le are pe internet chiar spune că îi dedică profesorului său Gerald Kein acel video, demosntrându-i astfel ca POATE să facă Inducții Instante și că o face chiar la nivelul de expert! Asociația Română de Hipnoza vă oferă acum acest workshop unic de Inducții Instante, condus de cel mai renumit expert la nivel mondial, dl. Sean Michael Andrews!

Sean Michael Andrews - Mid America Title

Programul Workshopului de Inducții Instante:

Tehnici Inducții Instante
– mâna căzută
– brațul tras
– inducția lentă non-verbală
– Boink
– pocnit din degete

Teste de Sugestibilitate
– mâinile lipite / blocate
– degetele magnetice
– mână ridicată sau coborâtă
– multe altele

Măsuri de Siguranță

Tehnici de Revenire

Tehnici de Troubleshooting în hipnoză

Tehnici de aprofundare a stării de transă

Semne ale stării de transă hipnotică

Teste de profunzime a stării de transă
– ochii închiși
– braț rigid
– “uitarea numerelor”
– amnezie
– anestezie
– halucinații pozitive
– halucinații negative
– mâna “lipită de scaun”

Hipnoza de stradă
– idei și sugestii
– tehnici care pot fi folosite

Sugestii Post-Hipnotice

Considerente legale

Sugestii Filme și continuarea Studiului

Detalii Administrative:

BONUS! Veniți cu prietenii dvs. și la fiecare prieten adus, aveți încă o reducere de 10%

Locație: Hotel Europa Royale, București
Program: 09.00 – 17.00 (15-16 Februarie 2014)
Preț Standard: 1360 RON
Preț VIP
: 1580 RON (Un DVD Cadou din partea lui Sean Michael Andrews în valoare de 50 Euro și o cină cu acesta unde puteți să discutați mai pe larg, să puneți întrebări și să obțineți răspunsuri direct de la sursă!)

Pro Life Training
Adresa: Blv. Camil Ressu 15, Bl 57 Sc. 3, Et. 10, ap 129 Sector 3, Bucuresti, Romania
CUI 313 768 12
J40/3484/18.03.2013